W dniu 25.08. br. na terenie Skansenu w Maurzycach (gmina Zduny, powiat łowicki, województwo łódzkie) wraz z XIV Biesiadą Łowicką, Krajowa Rada Izb Rolniczych zorganizowała Piknik Mleczny sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Celem Pikniku było propagowanie wzrostu spożycia mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie, odżywczych właściwości mleka, produktów mlecznych oraz ich rola w zdrowym żywieniu.

 

 

Podczas imprezy poprzez bezpłatną degustację promowane  było mleko oraz przetwory mleczne, ich walory smakowe oraz zdrowotne. Wydano 5000 porcji przygotowanych z produktów mlecznych, które zapoznały konsumentów z ciekawymi smakami.

Rozdawane były ulotki i materiały promujące mleko i produkty mleczne oraz ich znaczenie w codziennej diecie. Ponadto wyświetlano  prezentację pt. „Postaw na mleko!”.

 

     

 

Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy i zabawy, nastąpiło także rozstrzygnięcie prowadzonych konkursów w lokalnych mediach oraz wręczenie nagród. Ponadto, odwiedzić można było stoiska wystawców oraz producentów oferujących rękodzieło i regionalne produkty.

Biesiada Łowicka wraz z Piknikiem Mlecznym zakończyła się koncertem Ani Rusowicz z zespołem. Skansen w Maurzycach odwiedziło ok. 10 tys. osób.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com