IMG 1016W dniu 24.08. 2014 r. na terenie Skansenu w Maurzycach (gmina Zduny, powiat łowicki, województwo łódzkie) wraz z XV Biesiadą Łowicką, Krajowa Rada Izb Rolniczych zorganizowała Piknik Mleczny sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Celem Pikniku było propagowanie wzrostu spożycia mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie, odżywczych właściwości mleka, produktów mlecznych oraz ich rola w zdrowym żywieniu.

Po przywitaniu zaproszonych gości, na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”. Zespół przedstawił obrzęd łowickiego wesela. Bardzo ciepło przez widownię została przyjęta piosenkarka Krystyna Giżowska, która występ zaczęła od utworu pt. „Złote obrączki”. Wokalistka szybko złapała dobry kontakt z publicznością i długo nie musiała przekonywać do wspólnego śpiewu. Koncert zakończył wielki hit „Przeżyłam z tobą tyle lat”.

W trakcie imprezy przeprowadzono również wiele konkursów, zarówno dla Kół Gospodyń Wiejskich, jak i łowickich szkół ponadgimnazjalnych - ZSP 2 i ZSP 3, których zadaniem było wykonanie potrawy z mleka. Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy i zabawy przeprowadzane na stoisku Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Podczas Pikniku Mlecznego, odwiedzający mogli degustować naprawdę wielu przeróżnych potraw.

IMG 1028 IMG 1034 IMG 1053

 

Na zakończenie występów na małej scenie wystąpiła młodzież z Polski, Włoch i Turcji, która przez ostatni tydzień uczestniczyła w projekcie „We are different, but we are European”. Uczestnicy międzynarodowego projektu organizowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury wspólnie zaprezentowali m.in. tradycyjny turecki taniec weselny czy włoski utwór „Bella ciao”. Później na deskach pod strzechą zaśpiewał jeszcze chór Klubu Seniora „Radość”.

Przed gwiazdą wieczoru na dużej scenie wystąpił zespół Dzień Zapłaty z Łowicza, który rozgrzał publiczność przed grupą Feel, która na deskach pojawiła się po godzinie 20.

Więcej zdjęć w galerii - zobacz >>>

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com