DSC 3516W 2018 roku Krajowa Rada Izb Rolniczych po raz kolejny promuje spożycie produktów zbożowych wyprodukowanych przez polskich rolników.

Przeprowadzone Pikniki Zbożowe miały charakter promocyjny ale i edukacyjny, uświadamiały uczestnikom znaczenie zbóż w diecie człowieka, jak również były dobrą okazją do promocji produktów i dań z polskich zbóż.

Na stoiskach rozdawano materiały informacyjne, ulotki i broszury pt. „Zdrowa żywność z polskich zbóż” informujące o walorach żywieniowych i smakowych pieczywa i przetworów zbożowych. Podczas imprez wyświetlana była prezentacja o właściwościach zbóż i wartości potraw zbożowych w diecie. Zainteresowani mogli porozmawiać z obsługą stoiska o wartościach odżywczych zbóż. Nieodłącznym elementem każdej imprezy były konkursy dla dzieci i dorosłych oraz występy artystyczne. Konferansjerzy prowadzący imprezy zachęcali do odwiedzenia stoiska, informowali o walorach produktów zbożowych i zachęcali do zwiększenia spożycia produktów mniej przetworzonych w codziennej diecie, a także zachęcali do degustacji wyrobów znajdujących się na stoisku oraz do udziału w konkursach i warsztatach, a także informowali, że impreza została zorganizowana ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Hostessy zachęcały do odwiedzenia stoiska i częstowały próbkami potraw przygotowanymi do degustacji.

Na stoiskach degustacyjnych zorganizowanych przez Wykonawców rozdawane były bezpłatnie produkty i różnorodne wyroby ze zbóż. Potrawy zostały przygotowane wyłącznie z surowców wyprodukowanych na terenie Polski, często miały charakter regionalny. Uczestnicy pikników mogli spróbować wielu smacznych potraw wykonanych na bazie polskich zbóż, w tym ciekawych i regionalnych potraw.

W trakcie realizacji zadania przeprowadzono następujące imprezy:

  • Piknik Zbożowy w województwie małopolskim w miejscowości Podolany gmina Gdów podczas Dożynek Gminy Gdów w dniu 26 sierpnia 2018 r.
  • Piknik Zbożowy w województwie lubelskim w miejscowości: Borki w Kompleksie Pałacowo-Parkowym w ramach Gminnych Obchodów Święta Plonów w dniu 26 sierpnia 2018 r.
  • Piknik Zbożowy w województwie łódzkim w miejscowości: Szadek, podczas Dożynek Parafialno-Gminnych, w dniu 2 września 2018 r.
  • Piknik Zbożowy w województwie kujawsko-pomorskim w miejscowości Przysiek k. Torunia podczas imprezy „Barwy Lata Dary Jesieni” 8 września 2018 r.
  • Piknik Zbożowy w województwie śląskim w miejscowości: Wisła, podczas XIX  Dożynek Województwa Śląskiego w dniu 09 września 2018 r.
  • Piknik Zbożowy w województwie warmińsko-mazurskim w miejscowości Biskupiec podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w dniu 15 września 2018 r.
  • Piknik Zbożowy w województwie mazowieckim w miejscowości Sierpc podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego 16 września 2018 r.
  • Piknik Zbożowy w województwie mazowieckim w miejscowości: Grodzisk Mazowiecki podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w dniu 23 września 2018 r.
  • Piknik Zbożowy w województwie podkarpackim w miejscowości: Dzikowiec powiat kolbuszowski w dniu 30 września 2018 r.  
  • Piknik Zbożowy w województwie wielkopolskim w Poznaniu podczas Dni Otwartych Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w dniu 25 października 2018 r.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com