traktor28 października 2015 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych popierając wniosek Posiedzenia Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, które miało miejsce 9 października br., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ponownie o zastosowanie interpretacji dotyczącej uznania za kwalifikującą się operację zakupu sprzętu np. traktora u w ramach poddziałania „Pomoc na inwestycje w gospodarstwach rolnych” (modernizacja gospodarstw rolnych PROW 2014-2020), pomimo dofinansowania w ramach PROW 2007-2013 tego samego sprzętu, w przypadku beneficjenta, który znacząco powiększył swoje gospodarstwo.

Rolnicy, którzy zakupili ciągniki z dofinansowaniem z PROW 2007-2013, które były odpowiednie do pracy w ich gospodarstwach nie mogą, nawet w sytuacji znaczącego powiększenia gospodarstwa, dokonać z dofinansowaniem zakupu takiego samego sprzętu np. z większą mocą. Dlatego, samorząd rolniczy uważa, że w takich sytuacjach jest to niezasadne.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com