5 8.02.2019 Rada KobietPrzyjedź-Poznaj-Pokochaj-Pomorskie! - pod takim tytułem, w dniach 5-8 lutego 2019 r. w Chmielnie (województwo pomorskie) odbyła się IX Konferencja Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

W czasie pobytu na Pomorzu, delegatki zrealizowały szeroki program konferencji w zakresie kulturalno-oświatowym, tj. m.in.: spotkały się z Zarządem Województwa Pomorskiego, zwiedziły Akwarium Gdyńskie oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Natomiast w zakresie merytorycznym, uczestniczyły w dwóch panelach konferencyjnych w dniach 7 i 8 lutego. W pierwszym dniu konferencyjnym, słuchaczom, w tym członkom Rad Powiatowych Pomorskiej Izby Rolniczej, zaprezentowano wykłady o różnorodnej tematyce, w tym m.in.: „Kobiety na obszarach wiejskich województwa pomorskiego”, „Bezrobocie na obszarach wiejskich. Informacja na temat rynku pracy na pomorskiej wsi”, „Informacja o bieżących i planowanych w działaniach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa”, „Program działań mających na celu ograniczenie odpływu azotu ze źródeł rolniczych”,  „Możliwości finansowania przedsięwzięć na obszarach wiejskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” oraz „Informacja o możliwościach i zakresie ubezpieczeń w gospodarstwie rolnym w ofercie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW”.

Natomiast w dniu 8-go lutego, delegatki uczestniczyły w panelu konferencyjnym pt: „Działania aktywizujące rozwój obszarów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki wiejskiej i zagród edukacyjnych. Prezentacja dobrych praktyk na przykładzie starych, ginących zawodów oraz działań innowacyjnych”, gdzie zapoznały się z przykładami innowacyjnych działań na obszarach wiejskich naszego województwa. Szczególną uwagę przykuły prelekcje Państwa Bartosza i Barbary Idczak - właścicieli innowacyjnego gospodarstwa agroturystycznego "Lawendowa Osada", oraz Pana Tomasza Szyszka - garncarza, przedstawiciela ginących zawodów.

W trakcie konferencji przyjęto wnioski, na które resort rolnictwa odpowiedział w piśmie z dnia 4 czerwca 2019 r. – do pobrania tutaj >>>

Źródło: Pomorska Izba Rolnicza >>>

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com