rolnictwo.jpgW związku z wnioskiem Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwiększenia środków finansowych na dopłaty do kredytów preferencyjnych, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może przydzielać bankom limity akcji kredytowej do kwot wynikających z dostępnych środków na dopłaty do oprocentowania kredytów określonych w jej planie finansowym, z uwzględnieniem skutków finansowych na lata następne.

 

 

W związku z napływającymi sygnałami zarówno ze strony banków jak i kredytobiorców, iż określony w wysokości 3 mld zł limit akcji kredytowej na 2012 r. dotyczący kredytów inwestycyjnych jest niewystarczający w stosunku do zgłoszonych przez nie potrzeb aktualnie analizowana jest możliwość dalszego zwiększenia limitu akcji kredytowej w roku bieżącym.

Jednocześnie resort rolnictwa poinformował, że w ostatnim czasie zwiększone zostały o 7 mln zł środki na częściową spłatę kapitału kredytów na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com