rolnictwo.jpgZ informacji otrzymanych od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w trakcie VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, które miało miejsce w dniu 4 grudnia 2012 r. wynikało, że resort rolnictwa podjął decyzję w sprawie obniżenia młodym rolnikom kary z 15% premii do 3% premii za niedostarczenie w wymaganym terminie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaświadczenia o ubezpieczeniu w KRUS. Jednak, jak dotąd,  do Biura KRIR nie wpłynął projekt zmiany rozporządzenia w w/w sprawie. W związku z tym 21 grudnia 2012 r. Zarząd KRIR zwrócił się do resortu rolnictwa o informację na temat stanu prac w powyższym zakresie.
 
 
 
Problem ten był już poruszany podczas poprzedniego VI Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych. Wtedy na wniosek członków, Zarząd KRIR zwrócił się do resortu rolnictwa o nie nakładanie kar finansowych na rolników, którzy byli ubezpieczeni w KRUS, ale z różnych przyczyn nie przedłożyli w wyznaczonym terminie do ARiMR stosownego zaświadczenia potwierdzającego ich ubezpieczenie w KRUS.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com