krusW związku z naborem wniosków o przyznanie dofinansowania w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wielu potencjalnych beneficjentów złożyło wnioski do ARiMR, jednak nie są one kompletne gdyż ważnym załącznikiem jest zaświadczenie z KRUS, potwierdzające podleganie ubezpieczeniu rolniczemu w KRUS. Dlatego w dniu 23 września 2015 roku Zarząd KRIR wystąpił do Prezesa KRUS Artura Brzóski o przyspieszenie wydawania decyzji oraz zaświadczeń dla młodych rolników o podleganiu ubezpieczeniu KRUS.

Prezes KRIR zwrócił się do Prezesa KRUS o skrócenie obowiązującej 30 dniowej procedury wydawania decyzji oraz zaświadczeń o podleganiu ubezpieczeniu w KRUS i spowodowanie, aby oddziały i placówki terenowe KRUS wydawały zaświadczenia w dniu złożenia wniosku, tym młodym rolnikom, którzy chcą skorzystać z pomocy w ramach ww. działania PROW.

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com