logotyp RDSKIRZOW

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 19 maja 2017 r. wniosek Prezydium Rady Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR o zmianę przepisów dotyczących płatności składki zdrowotnej.

Obecnie rolnicy prowadzący gospodarstwo rolne oraz działy specjalne produkcji rolnej płacą podwójne składki na ubezpieczenie zdrowotne. Składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie wymierzana jest w zależności od wielkości gospodarstwa, a ponadto rolnik prowadzący dział specjalny produkcji, po zgłoszeniu przewidywanej wysokości dochodu, ma ustalaną wysokość składki zdrowotnej.

Zdaniem Rady Kobiet i Rodzin przy KRIR należałoby wprowadzić dobrowolną deklarację, którą z tych składek rolnik będzie płacił, ponieważ obecnie przepisy w zakresie ubezpieczeń są krzywdzące dla rolników prowadzących działy specjalne.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com