Najnowocześniejsze ciągniki, maszyny oraz urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej można było podziwiać w trakcie XIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „Agrotech”.

Święto techniki rolniczej w Kielcach

 

Najnowocześniejsze ciągniki, maszyny oraz urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej można było podziwiać w trakcie XIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „Agrotech”.

Do Kielc przyjechało 392 wystawców z 13 krajów, którzy na powierzchni ponad 18 tysięcy metrów kwadratowych prezentowali ponad 500 maszyn i urządzeń rolniczych. Organizatorzy Agrotechu czyli Targi Kielce Sp. z o.o. z myślą o zwiedzających przygotowali także liczne seminaria i punkty konsultacyjne dla rolników między innymi szkolenie na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013 czy też zasad przyznawania płatności do gruntów rolnych w 2007 roku.

Na targach zgodnie już kilkuletnia tradycją obecni byli również przedstawiciele samorządu rolniczego. Izbowe stoisko przygotowane przez Krajową Radę Izb Rolniczych oraz Świętokrzyską Izbę Rolniczą cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy nie tylko mogli podyskutować na interesujące ich tematy, ale również zaopatrzyć się w izbowe wydawnictwa – „Polską Wieś”, „Biuletyn KRIR” czy też „Wieści z izby”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również specjalistyczne wydawnictwa przygotowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Gospodarzami izbowego stoiska byli Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR i Ryszard Ciźla, prezes ŚIR. Z inicjatywy samorządu rolniczego targi odwiedzili też dyplomaci ds. rolnych Ambasady Rumunii, Mołdawii, Irlandii i Maroka. Pierwszego dnia targów odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych, Świętokrzyskiej Izby Rolniczej oraz prezesa Zarządu Targów Kieleckich pana Andrzeja Machonia z przebywającymi na targach gośćmi zagranicznymi. Podczas ciekawej dyskusji, w czasie tego spotkania, dyplomaci mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką rolnictwa rejonu świętokrzyskiego, zadaniami realizowanymi przez izby rolnicze na rzecz rolników oraz rozwojem targów Agrotech i możliwościami uczestniczenia w tych targach przedstawicieli z ich państw, a to zarówno w charakterze wystawców jak i odwiedzających targi rolników.

Drugiego dnia targów prezes Wiktor Szmulewicz uczestniczył również w otwarciu I Środkowoeuropejskiego Forum Młodzieży Wiejskiej oraz w konferencji prasowej wicepremiera Andrzeja Lepper i pani Anny Kalaty, minister Pracy i Polityki Społecznej, którzy 10 marca odwiedzili Targi Agrotech.

Jak oceniają organizatorzy XIII Targi Techniki Rolniczej Agrotech 2007 zobaczyło ponad 30 tysięcy osób.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com