pieniądze1W odpowiedzi na przedstawiony do zaopiniowania projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2018 r., samorząd rolniczy pozytywnie ocenił skuteczne działania przeprowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które umożliwiają rozpoczęcie wypłat zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2018 r. już od 16 października br. w wysokości 70% należnej płatności.

Zdaniem izb rolniczych, będzie to znacząca pomoc dla rolników, których gospodarstwa zostały dotknięte suszą. Taka sytuacja ma miejsce w całym kraju.

Zwrócono jednak uwagę, że zaliczki na poczet płatności bezpośrednich powinny być wypłacone wszystkim rolnikom, również tym, których gospodarstwa zostały wytypowane do kontroli na miejscu i dotychczas nie zakończono procedury weryfikacji warunków kwalifikowalności.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com