KE 6Europoseł Krzysztof Jurgiel w związku z pandemią wirusa wywołującego COVID-19 zwrócił się do Komisji Europejskiej z następującymi zapytaniami:

 

  • Czy Komisja uruchomi rezerwę kryzysową dla rolnictwa i środki niewykorzystane w ramach EFFROW oraz zgodzi się na uruchomienie skupu interwencyjnego produktów strategicznych dla poszczególnych państw członkowskich (w przypadku Polski: na rynku mleka i wołowiny) oraz dopłat do prywatnego przechowywania?
  • Czy Komisja uruchomi nadzwyczajne środki wsparcia z rozporządzenia 1308/2013: tj. pomoc dla rolników na podstawie art. 219 i 221 oraz zwiększenie pomocy UE dla organizacji producentów, ich zrzeszeń i uznanych organizacji międzybranżowych na podstawie art. 222?
  • Czy Komisja przyzna państwom członkowskim większą elastyczność w zarządzaniu środkami UE, pozwalając m. in. na umożliwienie przeznaczania niewykorzystanych środków z PROW 2014-2020 na ratowanie podmiotów w sektorze rolno-spożywczym, ograniczanie kontroli na miejscu, kierowanie środków na podtrzymanie płynności finansowej gospodarstw, zwiększenie zaliczek i ich wcześniejsze udzielanie pomimo niezakończonych kontroli, zawieszanie zasady anulowania zobowiązań zgodnie z regułą n+3?

Są to pytania priorytetowe zadane na podstawie art. 138 Regulamin Parlamentu Europejskiego, na które adresat pytania ma udzielić odpowiedzi w ciągu trzech tygodni od przekazania mu pytania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com