W dniu 28 października 2021 Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas IX posiedzenia KRIR VI kadencji zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi H. Kowalczyka w sprawie ujednolicenia przepisów dotyczących „Młodych rolników” - wprowadzenie jednolitych wymagań dotyczących uzyskania wykształcenia rolniczego, przez takie instytucje jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Obecnie występują różne wymogi dotyczące świadectw ukończenia szkoły i dyplomów określających kwalifikacje rolnicze przez ww. Urzędy nadzorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Różnice dotyczą zarówno zaliczenia danych świadectw za kwalifikacje jak i liczby wymaganych godzin. Młodzi rolnicy napotykają barierę interpretacyjną przez urzędników ARiMR, np. świadectwo jest uznane w KOWR a w ARiMR nie.

Wobec powyższego wnioskuję o stosowną zmianę prawa w powyższym zakresie lub wydanie jednolitej interpretacji dla podległych Agend.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com