nawozy14 marca 2017 r. Zarząd KRIR poparł stanowisko Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego (pismo), w którym PIPC wnioskowała o wprowadzenie 5 letniego okresu przejściowego dla towarów na bazie azotanu amonu, kótre w wyniku decyzji Podkomitetu ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych (TDG) działającego w ramach Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nie będą objęte od 1 lipca 2017 r. wyłączeniem z klasy 5.1 – Materiały utleniające.

Tak dynamiczna zmiana spowoduje drastyczne zmiany cen nawozów azotowych w Polsce i wobec nadchodzącego sezonu wegetacyjnego może sprawić wiele problemów dla rolników. Obostrzenia w transporcie podwyższą koszty produkcji rolnej, co w związku z niską opłacalnością produkcji rolnej będzie kolejnym obciążeniem dla osób prowadzących działalność rolniczą. Natomiast ograniczenie dostępu do nawozów azotowych w tym saletry amonowej, która jest najbardziej uniwersalnym nawozem, spowoduje spadek plonów i pogorszenie ich jakości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com