mleko.jpgMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że pomimo utrzymującej się spadkowej tendencji w dostawach mleka do podmiotów skupujących nadal istnieje ryzyko przekroczenia przez Polskę krajowej kwoty dostaw. Zgodnie z danymi Agencji Rynku Rolnego dotyczącymi ilości mleka dostarczonego przez dostawców hurtowych do podmiotów skupujących we wrześniu br. dostawy mleka wyniosły 811,1 mln kg czyli o 4,9 % mniej niż w sierpniu i jednocześnie o 2,2 %więcej niż we wrześniu ubiegłego roku.
 
 
 
Pomimo spadkowej tendencji w skupie mleka w okresie od kwietnia do września 2012 r. - wielkość skupu mleka wyniosła ok. 5,13 mld kg co oznacza, że jest o ok. 6% wyższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku kwotowego. Szacunkowy stopień wykorzystania krajowej kwoty mlecznej przeznaczonej dla dostawców hurtowych po sześciu miesiącach roku kwotowego 2012/2013 wyniósł 52,39%.
 
W przypadku gdy w kolejnych miesiącach skup mleka utrzyma się na poziomie wyższym niż w poprzednim roku kwotowym istnieje realne zagrożenie przekroczenia krajowej kwoty mlecznej przeznaczonej dla dostawców hurtowych. Rolnicy, którzy przekraczają indywidualne kwoty mleczne powinni zatem brać pod uwagę ewentualną konieczność uiszczenia opłaty karnej po rozliczeniu bieżącego roku kwotowego.
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com