binzes forum cogeca 201927 listopada 2019 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się Biznes Forum Prezydencji Cogeca, w którym udział wzięli Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktor Szmulewicz i Delegat Izby Rolniczej w Opolu, Zygmunt Gacek.

Tegoroczna edycja Biznes Forum Prezydencji Cogeca odbyła się pod tytułem “Agri-spółdzielnie spożywcze i leśne: narzędzia do osiągnięcia celów gospodarczych, społecznych i środowiskowych".

Celem Biznes Forum  było zainicjowanie wymiany poglądów między przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą, rolnikami-członkami Cogeca, decydentami politycznymi i odpowiednimi zainteresowanymi stronami. Biznes Forum pozwoliło  na przedyskutowanie kwestii strategii biznesowych, które europejskie spółdzielnie rolnicze stosują do generowania zrównoważonego wzrostu oraz pomocy w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w sposób ekonomicznie opłacalny, sprzyjający włączeniu społecznemu, ukierunkowany na ludzi, długoterminowy i innowacyjny.

Projekt programu wydarzenia przewidział  trzy różne główne sesje, które zostały dostosowane do odpowiednich filarów zrównoważonego rozwoju, a także do kluczowych priorytetów politycznych Unii Europejskiej.

Podczas debaty  przedstawiono konkretne przykłady i strategie, aby pokazać, w jaki sposób europejskie spółdzielnie rolno-spożywcze i leśne wraz z ich modelami biznesowymi opartymi na zasadach rynkowych oraz inwestycje w innowacyjne rozwiązania, wzmacniają pozycję rolników-członków. Debaty skupiały się  na tym, jak znaleźć się w czołówce trendów kierowanych przez konsumentów i ich wkładu w osiągnięcie celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju. Podczas Biznes Forum zwrócono uwagę na wyzwania stojące przed sektorem i podkreślono jego możliwości, zarówno pod względem rozwoju polityki i trajektorii biznesowych, podkreślając tym samym kluczową rolę, jaką odgrywa współpraca w celu osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Małgorzata Verset - Biuro KRIR w Brukseli

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com