Grupa Wyszehradzka

IMG 9323W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie przedstawicieli izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej. Udział w nim wzięli reprezentanci Izby Rolniczej Republiki Czeskiej, Krajowej Rady Izb Rolniczych (KRIR) z Polski, Słowackiej Izby Rolniczej i Spożywczej (SPPK) oraz Węgierskiej Izby Rolniczej (NAK). Z ramienia KRIR udział w spotkaniu wziął Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz.

IMG 7872W dniu 12-13 lutego 2024 r. w Otrębusach przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolniczych (KRIR) w Polsce, Słowackiej Izby Rolnictwa i Żywności (SPPK), Węgierskiej Izby Rolnictwa (NAK) oraz Izby Rolniczej Republiki Czeskiej (AKČR), Litewskiej Izby Rolniczej (ŽŪR), Rada Współpracy Organizacji Rolniczych Łotwy (LOSP) uczestniczyli w spotkaniu izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej, w Otrębusach w Polsce. Gościem spotkania był Europejski Komisarz Rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski.

Obrázok WhatsApp 2023 12 07 o 15.47.33 981926c1W dniach 7-8 grudnia 2023 r. w Štrbské Pleso na Słowacji odbyło się posiedzenie izb rolniczych krajów gurpy wyszehradzkiej, z ramienia KRIR udział w spotkaniu wziął Wiceprezes KRIR Robert Nowak.

IMG 4331 00102332Przedstawiciele izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej spotkali się 6 czerwca 2023 r. w Rácalmás na Węgrzech, aby omówić kluczowe kwestie dotyczące rolnictwa i współpracy. Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Słowackiej Izby Rolno-Spożywczej (SPPK), Krajowej Rady Izb Rolniczych w Polsce (KRIR), Węgierskiej Izby Rolniczej (NAK) oraz Izby Rolniczej Republiki Czeskiej (AKČR), było okazją do dyskusji na temat bieżących wyzwań branży rolniczej. Z ramienia KRIR udział w spotkaniu wziął Członek Zarządu KRIR Robert Nowak.

IMG 3793zW dniach 24-25 kwietnia 2023 r. w Brnie, Rep. Czeskiej odbyło się posiedzenie przedstawicieli izb rolniczych krajów grupy wyszehradzkiej (V4), podczas którego podpisano wspólny komunikat oraz apel organizacji rolników z Europy Środkowej i Wschodniej do Komisji Europejskiej w sprawie utrzymującej się niepokojącej sytuacji z nieograniczonym bezcłowym importem towarów rolnych z Ukrainy. Z ramienia KRIR w spotkaniu uczestniczył Członek Zarządu KRIR Robert Nowak. Tłumaczenie komunikatu i treść apelu prezentujemy poniżej:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com