Grupa Wyszehradzka

IMG 4331 00102332Przedstawiciele izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej spotkali się 6 czerwca 2023 r. w Rácalmás na Węgrzech, aby omówić kluczowe kwestie dotyczące rolnictwa i współpracy. Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Słowackiej Izby Rolno-Spożywczej (SPPK), Krajowej Rady Izb Rolniczych w Polsce (KRIR), Węgierskiej Izby Rolniczej (NAK) oraz Izby Rolniczej Republiki Czeskiej (AKČR), było okazją do dyskusji na temat bieżących wyzwań branży rolniczej. Z ramienia KRIR udział w spotkaniu wziął Członek Zarządu KRIR Robert Nowak.

IMG 3793zW dniach 24-25 kwietnia 2023 r. w Brnie, Rep. Czeskiej odbyło się posiedzenie przedstawicieli izb rolniczych krajów grupy wyszehradzkiej (V4), podczas którego podpisano wspólny komunikat oraz apel organizacji rolników z Europy Środkowej i Wschodniej do Komisji Europejskiej w sprawie utrzymującej się niepokojącej sytuacji z nieograniczonym bezcłowym importem towarów rolnych z Ukrainy. Z ramienia KRIR w spotkaniu uczestniczył Członek Zarządu KRIR Robert Nowak. Tłumaczenie komunikatu i treść apelu prezentujemy poniżej:

IMG 3160W dniu 9-10 lutego 2023 r., w Złotym Potoku w Polsce, odbyło się posiedzenie reprezentantów izb rolniczych państw grupy wyszehradzkiej. Z ramienia KRIR udział w posiedzeniu wziął: Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz oraz Członek Zarządu KRIR Robert Nowak. 

Image00010W dnia 14-15 września 2022 r. odbyło się posiedzenie przedstawicieli izb rolniczych krajów grupy wyszehradzkiej. Ze strony KRIR, udział w spotkaniu wziął Robert Nowak - Członek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych. Drugiego dnia posiedzenia, odbyła się konferencja prasowa, w związku z nieformalnym spotkaniem ministrów rolnictwa i rybołówstwa w Pradze. Spotkanie zakończyło się podpisaniem "Memorandum Praskiego", którego treść prezentujemy poniżej:

025W dniu 31 marca - 1 kwietnia 2022 r. odbyło się posiedzenie izb rolniczych państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) poszerzone o przedstawicieli z Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy i Rumunii. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych udział w spotkaniu wziął Członek Zarządu KRIR Robert Nowak. Obrady zakończyły się podpisaniem wspólnego komunikatu, którego tłumaczenie przedstawiamy poniżej:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com