Działalność Rady

09.03.2023Dnia 9 marca 2023 r. w siedzibie Krajowej Rady Izb Rolniczych w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Rady do spraw Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR. Dyskutowano na tematy dotyczące bieżących działań Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR, m.in. na temat przygotowania do Konferencji, przekazana została  informacja z działań Komisji Kobiet w Copa-Cogeca.

pieniądze1W odpowiedzi na wniosek Rady do spraw Rady Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych w sprawie przekazania informacji na temat liczby osób korzystających z rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, Departament Ubezpieczeń Społecznych MRiRW przekazał następujące wyjaśnienia.

szkoła25 stycznia 2023 r. Zarząd KRIR, na wniosek Rady do spraw Rady Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, zwrócił się do MRiRW o rozważanie możliwości utworzenia kierunku doradca rolny w szkołach rolniczych prowadzonych przez resort rolnictwa.

pieniadzeNa wniosek Rady do spraw Rady Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, 25 stycznia 2023 r. Zarząd KRIR wystąpił do resortu rolnictwa o przekazanie informacji dotyczącej aktualnych danych osób korzystających z rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, zgodnie z Ustawą z dnia 31 stycznia 2019 r. o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym (Dz. U. 2019 poz. 303), z podziałem na ZUS i KRUS.

Image00002W dniu 9 listopada br., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się Posiedzenie Rady do spraw Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych. W ramach posiedzenia Rady dyskutowano na następujące tematy: polityka w ramach działań dla rodzin wiejskich, potencjał energii odnawialnej na terenach wiejskich, dostęp do edukacji, "Mama +" dodatek czy emerytura, Ekoschematy - obowiązek od 2023r., propozycje zmian do Ustawy o Ubezpieczeniu Społecznym Rolników.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com