COPA-COGECA

copacopgeca 5W obliczu trwającego kryzysu na rynku nawozów, Komisja Europejska opublikowała w dniu 9 listopada 2022 r. długo oczekiwany komunikat w tym zakresie. Stanowi on uzupełnienie marcowych komunikatów RepowerEU oraz Food Security, które objęły już kwestię nawozów. Copa-Cogeca jest tak rozczarowana, jak tego oczekiwała. Nowy komunikat nie przedstawił konkretnych rozwiązań problemów, z którymi zmierzają się europejscy rolnicy. 

Refleksje Copa-Cogeca na temat kryzysu energetycznego i jego wpływu na europejską społeczność rolniczą Działania UE kluczowe dla zapewnienia dostaw żywności nie tylko przez zimę.

copacopgeca 5Prognozy dotyczące plonów opracowane przez Copa i Cogeca: niższa produkcja zbóż w Europie; obiecujące plony roślin oleistych; wiele zależy od pogody – do pobrania tutaj >>>

rolnictwoPo dyskusjach, które miały miejsce w Radzie ds. Środowiska i Energii w Luksemburgu, ministrowie 27 państw członkowskich UE osiągnęli porozumienia w sprawie ważnych dla sektora rolnictwa kwestii.

copacopgeca 5W obliczu wojny kluczowe znaczenie ma zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. Należy podjąć niezbędne kroki, aby zagwarantować dostawy żywności dla najbardziej pokrzywdzonych, na Ukrainie i całym świecie. Nadeszła chwila na dalsze umocnienie zjednoczonej europejskiej i międzynarodowej współpracy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com