COPA-COGECA

rolnictwoObecnych było ponad 300 protestujących i 50 traktorów z 20 różnych krajów europejskich, zgodnie z apelem Copa i Cogeca, aby wyraźnie powiedzieć: „Tak, rolnicy są pierwsi w kolejce do odbudowy przyrody, ale nie, nie możemy tego zrobić z tą propozycją, która jest przedstawiona na posiedzeniu plenarnym w Strasburgu”. Przed zbliżającym się głosowaniem w sprawie odnawiania zasobów przyrodniczych 20 posłów do PE przyłączyło się do błyskawicznej akcji, aby wyrazić swoje poparcie dla rolników.

honey bee 2860488 1280Komisja Europejska opublikowała 23 marca 2023 r. dwa wspólne sprawozdania w sprawie nieuczciwych praktyk stosowanych w przywozie miodu do UE. Śledztwo wykazało, że w 46% pobranych próbek podejrzewa się oszustwo polegające na dodaniu syropu, czyli tak zwane fałszowanie. Copa i Cogeca od lat potępiają tę dramatyczną sytuację. Istnieją jednak rozwiązania cieszące się jednomyślnym poparciem sektora - UE powinna w końcu zacząć działać!

copacopgeca 5Z nowego sprawozdania EFSA wynika, że unijny sektor hodowli spełnia wymagania ustanowione w rozporządzeniu w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych.

PE 2015 3Komisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiego głosowała nad projektem rezolucji uzupełniającej listopadową rezolucję Komisji komunikacja w sprawie dostępności i przystępności cenowej nawozów. Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują wyraźną większość głosów za przyjęciem rezolucji w komisji i przegłosowanie proponowanych środków.

copacopgeca 5W obliczu trwającego kryzysu na rynku nawozów, Komisja Europejska opublikowała w dniu 9 listopada 2022 r. długo oczekiwany komunikat w tym zakresie. Stanowi on uzupełnienie marcowych komunikatów RepowerEU oraz Food Security, które objęły już kwestię nawozów. Copa-Cogeca jest tak rozczarowana, jak tego oczekiwała. Nowy komunikat nie przedstawił konkretnych rozwiązań problemów, z którymi zmierzają się europejscy rolnicy. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com