Sprawozdania z prac

W dniu 9 kwietnia 2024 r. w Otrębusach odbyło się posiedzenie Zarządów Wojewódzkich Izb Rolniczych. Gościem posiedzenia był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski. Podczas posiedzenia uzgodniono 3 główne postulaty, które powinny być niezwłocznie zrealizowane oraz ustalono, że wojewódzkie izby rolnicze zgłoszą szereg innych problematycznych kwestii, które zostaną przekazane Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zarządy Wojewódzkich Izb Rolniczych postawiły następujące postulaty:

W dniach 8-10 marca 2024 r. w Kielcach odbyły się XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH – największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej i największe w Polsce targi organizowane w halach wystawienniczych, spośród wszystkich branż gospodarki. W tym roku w Targach Kielce ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów w 10 halach i na terenie zewnętrznym. W Targach ze swoim stoiskiem uczestniczyła także Krajowa Rada Izb Rolniczych wraz ze Świętokrzyską Izbą Rolniczą.

7 lutego 2024 r. w resorcie rolnictwa odbyło się spotkanie Zarządu KRIR, Prezesów Wojewódzkich Izb Rolniczych z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesławem Siekierskim, Zastępcą Prezesa ARiMR Leszkiem Szymańskim oraz Zastępcą Dyrektora Generalnego KOWR Lucjanem Zwolakiem na temat bieżących, pilnych spraw w rolnictwie. W dyskusji uczestniczyli także wiceministrowie rolnictwa: Stefan Krajewski oraz Michał Kołodziejczak. Prezesi Izb wyrazili poparcie dla protestujących rolników w zakresie ograniczenia wymagań Zielonego Ładu, zatrzymania niekontrolowanego napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, a także są przeciwni próbom ograniczania hodowli w Polsce. Domagają się również rekompensat z funduszu wojennego w postaci dopłat do zbóż, rzepaku, mleka, nawozów  oraz wyższych dopłat do paliwa.

9 stycznia 2024 r. odbyło się posiedzenie sprawozdawczo-wyborcze Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich VII kadencji przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych. W wyniku wyborów Przewodniczącą Rady została Jolanta Nawrocka delegatka do KRIR z Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Członkini Zarządu KRIR. Zofię Stankiewicz z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej ponownie wybrano na I Zastępczynię Przewodniczącej, natomiast II Zastępczynią została Hanna Chodkowska. Członkiniami Prezydium Rady zostały: Krystyna Janecka z Małopolskiej IR, Dorota Różnicka z Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Alina Radecka z Podkarpackiej Izby Rolniczej oraz Jolanta Wielgat z Podlaskiej Izby Rolniczej.

W dniach 8 i 9 grudnia 2023 r. Krajowa Rada Izb Rolniczych podczas CTR Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie zorganizowała konferencję na temat Rolnictwa 4.0 i wykorzystania innowacji w produkcji rolnej i przetwórstwie.

W dniu 8 grudnia skupiono się na międzynarodowym aspekcie wdrażania innowacji w produkcji żywności we Francji, Niemiec czy Izraelu. Prelegentami podczas konferencji byli europoseł - Krzysztof Jurgiel, przedstawiciele z Ambasady Niemiec, Francji i Izraela oraz przedstawiciel Centrum Doradztwa Rolniczego - Leszek Ciemniak.

9 grudnia, II dnia konferencji, omówiono wdrażanie innowacji w produkcji zbóż, rzepaku, buraków cukrowych i mleka . Konferencję prowadził Rzecznik Prasowy Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, a prelegentami byli Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych - Juliusz Młodecki, przedstawiciel Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego - dr inż. Agnieszka Andrusiak, Analityk rynku mleka Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka - Dorota Grabarczyk.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com