logotyp RDSKIRZOWW dniu 11 lipca 2016 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi wnioski zgłoszone w dniu 14 czerwca 2016 r. podczas III Konferencji Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich działającej przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych.

Wnioski przyjęte przez uczestniczki konferencji dotyczyły:

  • skrócenia wieku emerytalnego dla rolników;
  • zwiększenia dziennego świadczenia chorobowego, które w chwili obecnej wynosi 10,00 zł dziennie;
  • umożliwienia emerytom KRUS oraz rencistom KRUS, otrzymującym rentę stałą z tytułu niezdolności do pracy, korzystania z rehabilitacji w ośrodkach KRUS;
  • podjęcia i integracji działań przez różne resorty wokół szkół wiejskich, których problemy mogą być rozwiązane przez różnorakie zabiegi organizacyjne, programowe i metodyczne. Problemy związane są głównie z likwidacją małych wiejskich szkół, zmniejszeniem się liczby uczniów, zwiększeniem się różnicy pomiędzy naliczaną subwencją oświatową, a kosztami prowadzenia szkół, brakiem możliwości kształcenia uczniów najzdolniejszych, ograniczeniem dostępu do zasobów edukacyjnych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com