DSC 0010W dniach 9-10 marca 2017 r. w Krakowie odbyła się kolejna konferencja Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR zorganizowana przez Małopolską Izbę Rolniczą pt. „Aktualna rola kobiet w środowisku wiejskim w UE w kontekście obecnej sytuacji ekonomicznej i problemów społecznych w Europie, w której udział wziął Członek Zarządu KRIR – Stanisław Bartman. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Małopolskiej Izby Rolniczej – Ryszard Czaicki wraz z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Wojciechem Kozakiem oraz I Wicewojewodą Małopolskim – Józefem Gawronem.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję zapoznać się aktualną ocena zagrożeń środowiskowych dla ludności miast i obszarów wiejskich oraz zmianami demograficznymi i procesami migracyjnymi na tle rozwoju społeczno-gospodarczego obszarów wiejskich w Polsce, które zaprezentowali kolejno Paweł Ciećko z Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz dr hab. Wioletta Knapik z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Z kolei o aktualnej roli kobiet w środowisku wiejskim w kontekście obecnej sytuacji ekonomicznej i problemów społecznych w Europie wykład wygłosił prof. dr hab. Czesław Nowak, kierownik Katedry Rolnictwa Światowego i Doradztwa na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W drugim dniu konferencji le. Wet. Agnieszka Zacharzewska z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynaryjnego omówiła aktualne przepisy dotyczące rolniczego handlu detalicznego oraz chowu i hodowli zwierząt.

DSC 0075 DSC 0014

W trakcie dyskusji uczestniczki konferencji zwracały na wiele problemów, z którymi rolnicy zmuszeni są borykać m.in. ustawa Prawo łowieckie, kwestia przetrzymywania drobiu w małych gospodarstwach, czy działek rolnych pozostawionych do dożywotniego użytkowania z tytułu przekazania gospodarstwa rolnego na rzecz Skarbu Państwa w zamian za świadczenia emerytalno-rentowe.

Zdjęcia: Małopolska Izba Rolnicza

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com