ministerstwo ŚrodowiskaZarząd KRIR popierając wnioski podjęte przez Radę ds. Kobiet i Rodzin z obszarów wiejskich podczas Konferencji w dn. 9-10.04.2017 r. w Krakowie, wystąpił do Ministra Środowiska Pana Prof. dr. hab. Jana Szyszko w sprawie wyznaczenia dogodnego dla Pana Ministra terminu spotkania z działającą przy KRIR Radą ds. Kobiet i Rodzin z obszarów wiejskich.

Panie zauważają potrzebę zmiany ustawy Prawo łowieckie. Według Rady ze strony myśliwych jest całkowity brak poszanowania własności rolnika oraz jego upraw. Ponadto, zdaniem Rady, należy dokonać takich zmian przepisów w Ustawie Prawo Łowieckie, które spowodują, że za szkody wyrządzone przez dziką zwierzynę na działkach rolnych położonych na obszarach lasów państwowych odpowiedzialność będą ponosiły Lasy Państwowe, natomiast tam gdzie działają Koła Łowieckie, to one głównie powinny być odpowiedzialne finansowo za wypłacanie odszkodowań. Rada zauważa również wagę szkód wyrządzanych przez zwierzęta chronione, w tym wilki. W powiecie tatrzańskim, po zagryzieniu przez wilki znacznej liczby stada tj. 12 sztuk owiec, rolniczka była zmuszona do wycofania tych zwierząt z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ten sposób, gospodyni była podwójnie stratna (brak owiec oraz brak dopłat z ARiMR). Niestety, rolniczka ze stratą została sama, bo odpowiedzialność za szkody wyrządzane przez wilki, w obowiązującym prawie jest niewystarczająca.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com