nadrodzeW dniu 11 marca 2015 r. Zarząd KRIR wystąpił z wnioskiem do Ministra Infrastruktury i Rozwoju Pani Marii Wasiak z wnioskiem w sprawie nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r. (dz.U.1997, nr 98, poz. 602 z późn. zm.) w aspekcie zmian mających obowiązywać po 31 grudnia 2015 r. Proponowane zmiany powinny zostać przeprowadzone w możliwie jak najszybszym okresie, aby stacje kontroli pojazdów miały czas na podjęcie stosownych decyzji dotyczących prowadzonej działalności w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów.

 Przy wprowadzaniu proponowanych zmian należy mieć na uwadze fakt „ułatwiania”, a nie „utrudniania” właścicielom pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony przeprowadzania badań technicznych. Uniemożliwiając ich zrobienie w podstawowych stacjach kontroli pojazdów, właściciele tych pojazdów będą zmuszeni do przeprowadzania kontroli w okręgowych stacjach kontroli pojazdów, które często położone są w dużych odległościach od miejsca zamieszkania. Takie przepisy mogą przyczynić się do tego, że przy konieczności przeprowadzenia badań technicznych ciągników rolniczych i przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t , zostanie niejednokrotnie spowolniony ruch drogowy na terenie całego kraju.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com