rolnictwo.jpg20 listopada br. Prezes KRIR zaapelował  do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie negocjacji w zakresie wieloletnich ram finansowych na okres 2014-2020 i budżetu Wspólnej Polityki Rolnej i potraktowanie polityki rolnej na równi z polityką spójności. Dyskusje nad projektem nowego budżetu Unii zbliżają się do decydującej fazy. Prace nad wieloletnimi ramami finansowymi UE są jednym z najważniejszych, powtarzających się cyklicznie tematów na forum Unii Europejskiej. Dla polskich rolników najistotniejszą częścią tej dyskusji jest kwestia budżetu przeznaczonego na politykę rolną.
 
 
 
 
Unijni rolnicy już cierpią z powodu wzrastających kosztów produkcji, kosztownych regulacji oraz ekstremalnych wahań rynków. Z tego względu propozycje te mogą zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu oraz 40 milionom miejsc pracy na obszarach wiejskich.

W opinii samorządu rolniczego unijne wydatki na rolnictwo muszą być utrzymane na co najmniej obecnym poziomie do roku 2020, aby polscy rolnicy mogli w przyszłości prowadzić opłacalną produkcję na jednolitym rynku rolnym. Nie można dalej osłabiać płatności bezpośrednich w pierwszym filarze Wspólnej Polityki Rolnej. Szybka decyzja w sprawie wieloletnich ram finansowych ma kluczowe znaczenia dla wdrożenia w przyszłym roku rozwiązań tworzących silną WPR.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com