pieniądze1

26 stycznia 2024 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z wyczerpywaniem się limitu pomocy de minimis, czego skutkiem jest m.in. zawieszenie Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie o podjęcie starań o zwiększenie limitu pomocy de minimis na poziomie kraju i dla poszczególnych gospodarstw.

Obecnie obowiązujące limity wyczerpują się ze względu na trudną sytuację w rolnictwie i różne formy pomocy udzielanej przez państwo. Nie bez znaczenia jest również inflacja, która przyspiesza wyczerpywanie limitów de minimis.

Zdaniem samorządu rolniczego konieczne jest wystąpienie do Komisji Europejskiej o zgodę na zwiększoną pomoc dla rolników, ponieważ obecna sytuacja nie może być uważana za normalne warunki rynkowe i pomoc ze strony państwa może zdecydować o przetrwaniu wielu gospodarstw.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com