ziarno

Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty na I Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych VII kadencji, wystąpił 5 grudnia 2023 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zwiększenie środków przeznaczonych na Pomoc dla producentów innych zbóż oraz nasion oleistych.

Pomoc przeznaczona była dla producentów żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanek zbożowych lub nasion rzepaku lub rzepiku, którzy sprzedali zboża i oleiste w okresie od dnia 1 grudnia  2022 r. do dnia 15 lipca 2023 r. Wnioski rolnicy złożyli do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie 1 czerwca br. do 31 lipca 2023 roku.

Delegaci do Krajowej Rady Izb Rolniczych informują, że szacunkowo około 50% wniosków zostało wypłacone, a pozostałe nie są wypłacane z powodu braku środków.

W związku z powyższym Zarząd KRIR wystąpił o zwiększenie środków przeznaczonych na udzielanie ww. pomocy i szybką wypłatę rolnikom należnej pomocy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com